Dzisiaj był naprawdę wyjątkowy dzień. Dzieci już od rana szeptały między sobą o zaproszonym tego dnia gościu, który po śniadaniu miał zawitać do naszego przedszkola. Każdy maluch starał się ze wszystkich sił, aby być grzecznym i pięknie zjadać śniadanie, gdyż wiedzieli, że On cały czas ich obserwuje i zapisuje każde imię w swoim „Notesie grzecznych dzieci”. O kim mowa? Oczywiście o Mikołaju, który dziś odwiedził każdą z naszych przedszkolnych grup. „Przyjaciele Kłapouchego” w oczekiwaniu na gościa, przywdziali mikołajowe czapki. Dzieci prezentowały się naprawdę wspaniale, z uśmiechami na ustach i wypiekami na policzkach.

DSCN8010 DSCN8011

W końcu do drzwi naszej sali zapukał nasz wspaniały gość. Wniósł worki z prezentami, przysunął sobie krzesło i wdał się w pogawędkę z podekcytowanymi dziećmi, które miały mnóstwo pytań i jeszcze więcej odpowiedzi na pytania Mikołaja. Nasz gość opowiedział skąd przybywa i w jakiej sprawie nas odwiedził. Jeszcze raz zajrzał do swojego notesu z zapiskami na temat grzeczności dzieci i nadszedł czas na tak wyczekiwane przez nasze przedszkolaki prezenty.

DSCN8017 DSCN8021 DSCN8025

Radości nie było końca. Każdy otrzymał swój prezent, ale Mikołaj miał także coś dla całej grupy. Dzieci podekscytowane, nie mogły doczekać się momentu, kiedy będą mogły wypróbować nowe zabawki.

DSCN8040 DSCN8042

Po skończonym wręczaniu paczek, dzieci wspólnie zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, żegnając go i zapewniając, że za rok również będą go wyczekiwać, a drzwi do naszego przedszkola stoją otworem. Mikołaj ze swojej strony obiecał przez cały kolejny rok obserwować zachowanie dzieci, czasem przechadzając się ukradkiem pod oknami przedszkola, czasem prosząc o pomoc swoje elfy.

DSCN8030 DSCN8031 DSCN8028

Na zakończenie każda grupa wykonała sobie pamiątkowe zdjęcia, a my zapraszamy do przedszkolnej galerii, po resztę zdjęć z tego dnia.