1. Od 1 września do 20 września rodzicom i opiekunom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia placówek zapewniających opiekę (…). Więcej informacji w załączonym linku.
  https://www.gov.pl/web/edukacja/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-do-20-wrzesnia
 2. Organizacja pracy przedszkola od 1 września będzie dostosowana do aktualnych Wytycznych Przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego – Wytyczne przeciwepidemiczne GIS dla przedszkoli ( IV aktualizacja) w załączonym linku.
  https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/wytyczne-przeciwepidemiczne-gis-dla-przedszkoli—iv-aktualizacja
 3. Wszystkie dzieci przyjęte do przedszkola zapraszamy 1 września na zajęcia – Przedszkole czynne będzie w godzinach 6.00-17.00. Prosimy o przyprowadzanie dzieci w zadeklarowanych godzinach, nie później niż do godziny 8.30 (pora śniadania).
 4. Na terenie placówki obowiązuje Państwa dystans społeczny (1,5m), przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu).
 5. Na terenie przedszkola może przebywać tylko osoba zdrowa, w której domu nie przebywa osoba objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
 6. Zgodnie z zaleceniami GIS w przedszkolu nie może być przedmiotów, których nie można zdezynfekować, w związku z tym prosimy, aby dzieci nie przynosiły pluszaków i innych zabawek z domu.

Prosimy aby dzieci do przedszkola przyniosły pierwszego dnia:

 • kapcie na zmianę (na gumowej podeszwie, aby się nie ślizgały)
 • kubek na wodę (taki, który można wyparzać i podpisany)
 • zgrzewkę wody niegazowanej (6×1,5 l)
 • ubranie na zmianę
 • młodsze dzieci prosimy zaopatrzyć w kocyk i poduszkę -podpisane
 • jednorazowy ręcznik papierowy

Uprzejmie prosimy, aby osoby dorosłe wchodzące na teren placówki miały na sobie maseczkę i zdezynfekowały ręce.

Pierwszego dnia Rodzic podpisuje oświadczenie oraz wypełnia upoważnienie do odbioru dziecka z placówki.

Dziękujemy,         

pracownicy Przedszkola nr 33 im. Kubusia Puchatka w Lublinie

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania poszczególnych grup zostaną przekazane na zebraniach, które odbędą się według następującego harmonogramu:

 • 2 września o godzinie 16:00 grupy IV i V, o godzinie 16:30 grupa III,
 • 3 września o godzinie 16:00 grupa II, o godzinie 16:30 grupa I.

W związku z wdrażaniem w placówkach przedszkolnych miasta Lublin aplikacji do rejestrowania pobytu dziecka w przedszkolu, na prośbę UM Lublin zamieszczamy link do filmu instruktażowego jak pobrać i zainstalować aplikację mobilną Obecność Vulcanhttps://lublin.eu/edu/projekt/materialy-szkoleniowe/oplaty-vulcan/

Czytniki – System elektronicznej frekwencji Vulcan jest w trakcie rozruchu i jeszcze nie jest kompatybilny. Nauczyciele będą odnotowywać obecność dzieci w wersji papierowej.