Serdecznie zapraszam wychowanków, rodziców i nauczycieli Państwa placówki oświatowej do udziału w 7. Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Rowerowy Las” organizowanym w Lublinie przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin” i Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”.

Startujemy w niedzielę, 21 maja br. o godz. 12.00 z pl. Łokietka w Lublinie. Meta rajdu to niezmiennie ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Przygotowaliśmy do wyboru trzy trasy, o różnym stopniu trudności. Początkujących rowerzystów i dzieci zapraszamy na trasę żółtą, 9 km. Bardziej doświadczonych zachęcamy do przejechania trasy czerwonej, 18 km. Pokonanie 30-kilometrowej trasy niebieskiej będzie wymagało od rowerzystów umiejętności poruszania się w terenie i orientacji, co do zmiennego ukształtowania podłoża, gdyż trasa obfituje w strome zjazdy i podjazdy.

Po dotarciu na metę uczestników rajdu czeka wiele niespodzianek i atrakcji
w trakcie Festynu Rodzinnego nad Zalewem Zemborzyckim.

Celem naszej imprezy jest popularyzacja aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym, w kontakcie z naturą i prezentacja walorów przyrodniczych województwa lubelskiego.

W bieżącej edycji chcemy szczególnie promować lasy Lubelszczyzny i ich potencjał ekologiczny, w tym ścieżki rowerowe Roztocza z jego Parkiem Narodowym, a także Polesie
z Parkiem Narodowym. 

Z poważaniem

Marek Wątorski

Prezes Fundacji „Ruchu Solidarności Rodzin”

Festyn rodzinny 2017

Rajd 2017 -trasy

Rajd 2017-program

Rajd plakat 2017