Moje dziecko idzie do przedszkola  

Johanna Friedl – Pobyt w przedszkolu jest dla dzieci, ale również dla ich rodziców , ważną fazą w życiu.

Jak zrozumieć swoje dziecko. Pierwsze sześć lat życia.  
Tadeusz Gałkowski, w swojej książce udziela odpowiedzi na tysiące pytań z zakresu wychowania dziecka.
Jak odkrywać i rozwijać uzdolnienia u dzieci  
Christoph Perleth w swojej książce odpowiada na pytanie, jak wcześnie ujawnić i umiejętnie rozwinąć zalążki talentów i zdolności Twojego dziecka, tak aby stały się podstawą jego przyszłych sukcesów i życiowych osiągnięć.

 

Kochać i rozumieć  
Irena Obuchowska
Poradnik w trzech tomach dla rodziców dzieci od „0” do pełnoletności.

Opóźnienia w rozwoju mowy  
Tomasz Zaleski
Autor podpowiada, w jaki sposób rodzice powinni czuwać nad procesem kształtowania się mowy u dziecka.
Jak nauczyć dzieci myślenia  
Robert J. Sternberg
Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, służących doskonaleniu myślenia.

Każde dziecko może nauczyć się spać  
Annette Kast-Zahn
Ta książka przekonuje, że każde dziecko może w przeciągu kilku dni nauczyć się samo zasypiać i przesypiać noc.

Każde dziecko może mieć sucho  
Gabriele Haug-Schnabel- od lat pracuje z moczącymi się dziećmi i ich rodzicami. W swojej książce dowodzi, że można pomóc każdemu dziecku.

MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY.

Pierwszy poradnik dla rodziców.
Co spotka moje dziecko w szkole? Jak ono sobie poradzi? Czy nikt go nie skrzywdzi? Na te i wiele podobnych pytań odpowiada Wesoła szkoła. Poradnik dla rodziców pierwszoklasistów Ireny Zarzyckiej

Jak pozytywnie wychować dziecko  
Zachęcam wszystkich do przeczytania książki ,,Dzieci są z nieba”, Johna Gray’a która jest swoistym przewodnikiem pozytywnego wychowania dziecka i pozwoli uświadomić nam co jest dla niego dobre i co ułatwi dziecku osiągnięcie sukcesu

 

Mama ma zawsze rację

Sylwia Chutnik.

Codzienność różni się nieco od teorii rozwijanych przez poradniki. Codzienność boli i wystawia nas na próby ogniowe już od rana. Dzwoni budzik – czas wstawać. Odwracamy się spuchniętą twarzą w stronę Miłości Naszego Życia i błagając, rzęzimy odprowadzisz do przedszkola? Bez reakcji. Wstajemy więc i zaczynamy ogarniać rzeczywistość. W kuchni krajobraz jak po wybuchu bomby atomowej, w przedpokoju ubłocone buty, w lodówce gra zespół Pustki. Jak to się mogło stać w królestwie Perfekcyjnej Pani Domu?
Bezustanne lawirowanie między dobrem dziecka a swoim, zmiana relacji w związku, codzienna krzątanina i logistyka. Choć Sylwia Chutnik opisuje swoje macierzyństwo ze sporą dozą humoru i ironii, w jej felietonach kryją się celne obserwacje na temat wymagań stawianych współczesnej matce.

 

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Adele Faber, Elaine Mazlish

Nowe – odświeżone graficznie i wzbogacone suplementem zawierającym doświadczenia rodziców polskich – wydanie znakomitego poradnika pedagogicznego. To książka ze wszech miar praktyczna, a nie teoretyczna. Autorki pokazują, jak w prosty i niezwykle skuteczny sposób opanować sztukę skutecznej komunikacji z dziećmi.
Liczne przykłady i wskazówki wzięte z codziennych doświadczeń ułatwiają nie tylko rozwiązywanie najczęstszych problemów wychowawczych (np. stawianie granic, formułowanie oczekiwań), ale obrazują również metody budowania silnych więzi emocjonalnych między dorosłymi a dziećmi

 

Między rodzicami a dziećmi. Przyjazne kontakty z pociechami
Dr. Haim G Ginott

Dzieci są niczym mokry cement. Cokolwiek się z nimi zetknie, pozostawia trwały ślad
Haim Ginott
Traktuj swoje dziecko jak mile widzianego gościa — przecież nikogo nie kochasz równie mocno!
Rodzicielstwo jest prawdziwym cudem. Jest też niewątpliwie niełatwą serią drobnych wydarzeń, tymczasowych konfliktów i nagłych kryzysów, wymagających Twojej reakcji. A cokolwiek postanowisz i powiesz, a także sposób, w jaki to zrobisz, może być — i zapewne będzie — użyte przeciwko Tobie. W końcu poznasz siłę ponoszenia konsekwencji swoich czynów.
Uważasz, że tylko rodzic niezrównoważony i nieprzygotowany do tej roli zachowuje się w sposób szkodliwy dla dziecka? Niestety, nawet ci kochający i pełni dobrych intencji potrafią malucha obwiniać, zawstydzać, oskarżać, wyśmiewać, grozić, przekupywać, szufladkować, karać, a także wygłaszać kazania i moralizować. Dlaczego? Ponieważ większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo słowa mogą być destrukcyjne. Z pokolenia na pokolenie przekazujemy szkodliwe metody wychowawcze. Czy nie powtarzasz do znudzenia tego, co mówiła Twoja matka? Czy nie używasz znienawidzonego tonu Twojego ojca? Często przyczyna takiej okropnej komunikacji nie leży w braku troski, ale w braku zrozumienia; nie w braku inteligencji, ale w braku wiedzy..